КЗО "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 386 компенсуючого типу" ДМР

   









Практичний психолог

Практичний психолог Переходченко Оксана Юріївна
 
 
Створення психогенного комфорту для дітей групи ризику в умовах інноваційного розвитку освітнього простору.

 

 

 

 

                      "Мало дать ребенку жизнь,

 

надо еще дать ему...

 

возможность ее прожить".

 

Авраам Линкольн.

     

 

           Коли до дошкільного навчального закладу приймають диину з вадами розвитку, у педагогів виникає багато питань: як адаптується ця дитина до ритму життя закладу, як складуються її відносини в дитячому колективі тощо.

 

           Для забезпечення повноцінного перебування такої дитини у колективі необхідний відповідний психолого-педагогічний супровід, адже якість навчально-виховного процесу знаяною мірою залежить від того, наскільки враховуються і реалізуються потенційні можливості навчання та розвитку кожної дитини, її індивідуальні особливості.

 

           Мета психолого-педагогічного супроводу не в тому, щоб "зазирнути" у внутрішній світ дитини, дізнатись, як він влаштований, а в тому, щоб знайти шляхи її особистісного зростання. Дуже важливо налагодити взаємодію дитини з усіма учасниками навчально-виховного процесу, організувати з ними продуктивну співпрацю, спрямовану на самопізнання, вирішити низку питань щодо адаптації її в освітньому середовищі.

 

           Супровід адаптації дітей групи ризику варто організовувати як цілісну командну взаємодію всіх членів педагогічного колективу - вихователів, батьків, практичного психолога, вчителя-дефектолога, вчителів-логопедів, медичних працівників.