КЗО "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 386 компенсуючого типу" ДМР

ІІ Логопедична група "Білосніжка"

Використання елементів арт-педагогіки в корекційній роботі з дітьми-логопатами.

ІІ група для дітей з вадами мовлення "Білосніжка"

"Во множестве воплощений

Сознание развивай,

Приблизившись к пониманию

Знания отдавай".

Дайана Саган

Вихователі:

Гавріш Олена Володимирівна                           Пюра Тетяна Олексіївна

Арт-терапія - це лікування художньою творчістю.

Арт-терапія виконує три основні функції: компенсаторну, розвиваючу, навчальну.

Так звана «компенсаторна» функція полягає в тому, що «домінанта активності людини переміщається із зони відношень з оточуючим світом, де вона за якихось причин не може досягти успіху, в зону, доступну для її контролю та ефективного впливу».

Вплив розвиваючої функції полягає в тому, що за рахунок удосконалення навичок та частішого їх використання людина (а в нашому випадку малюк) поширює зону власного контролю та взаємодіє з оточуючими.

Ефективність же реалізації навчальної функції досягається за рахунок використання вже існуючих навичок, що дає можливість здійснювати гнучкий перехід від умінь людини до того, що їй необхідно освоїти.

Арт-терапія:

• розвиває довільне переключення стану дитини;

• розвиває комунікативні здібності;

• підвищує рівень адаптивності до ситуації та суспільства;

• включає в групові процеси;

• розвиває мислення;

• допомагає сприйняти себе та своє тіло;

• сприяє загально психологічному розвиткові;

• підвищує самооцінку;

• допомагає адаптуватися в суспільстві.

У процесі арт-терапії дитина отримує можливість пережити больові для неї ситуації та почати звільнятися від стереотипної поведінки та відношень до оточуючих, які заважають її соціокультурній адаптації. В ході процесу арт-терапії виявляються позитивні фактори, які покращують стан особистості. Ці фактори надають малечі можливість активно контролювати компенсацію або змінювати неадекватну реакцію на ту, яка прийнята в соціумі.

В арт-терапії не ставиться акцент на цілеспрямоване навчання, а також на отримання навичок та вмінь в якій-небудь художній діяльності. Тут важливо стати самим собою, знаходитися в теперішньому часі та ставитися до себе як до «суб’єкта власних змін», розуміти та вміти приймати відповідальність за особистий розвиток.